Pozvánka na RIDE Cup – „letecký deň“ Podkonice

Nastal čas vyvrcholenia tohtoročnej sezóny a po prvom kole RIDE Cupu 2006 na Donovaloch nasleduje Finále… V sobotu 23. septembra budú prebiehať exhibície lietania… V Podkoniciach

Jarné plány zmeniť trať sa nekonajú a pôjde sa na rovnakej trati ako v roku 2005. Bude na nej jedno nové spestrenie – jump s názvom „Trojka“. Skok je umiestnený na lúke na Koniciach (100m pod bufetom) a má tri možnosti skákania: a) 15m dvojvlna stredom, b) 7m dvojvlna ľavou stranou, c) „0m“ lavicový dopad pravou stranou. Ak chceš letieť ako vták alebo nechceš skákať vôbec, nájdeš si svoju stopu. Klasiky: LowFlyer, Heliporter a Gumopuška samozrejme ostávajú, takže okrem pretekárov-pilotov si prídu na svoje aj diváci. Info pre tých, ktorí podkonickú trať nepoznajú: je zjazdná aj pre úplných začiatočníkov a všetky väčšie veci sa dajú elegantne obísť.

Tréningy sú v piatok od 13.00 do 18.30 a od 16.00 do 17.00 bude hodina najlepších (zoznam pretekárov je na konci textu). Aby sa predišlo zbytočnému vracaniu štartových čísel po rakvách a devastácii techniky z tréningov, piatková prezentácia je po ich skončení – od 18.00 do 19.30. Kto sa nestihne zaregistrovať v piatok, môže tak učiniť aj v sobotu ráno od 8.00 do 10.00h. Kompletný časový harmonogram (a iné užitočné info) nájdete v propozíciách.

Čo sa týka kategórií, v Podkoniciach môžu štartovať aj pretekári bez licencie – tzv. kategórie OPEN. Jedná sa o doplnok kategórií Hobby Full a Hobby Hardtail. Viac opäťv propozíciách.

Scenár sobotňajších pretekov tiež zaznamená pár zmien. Hlavnou z nich bude úplne nová časomiera (www.casomiera.sk) – profesionálne švajčiarske zariadenie firmy TAG Heuers „paličkou“ na štarte (ako na sveťáku), ktorá zabezpečí vyššiu presnosť, pretože zachytí skutočný čas štartu pretekára. Ďalšou bude, že okrem bufetu na Koniciach sa bude pri Chate na Plešiach opekať prasa. Testing session bola tento weekend, takže viem, že píšem o skutočnej lahôdke. Grg + Prd… Mňamí! ;)

Na pretekoch sa bude vyhodnocovať aj RIDE Cup celkove (súčet bodov z Donovalov a Podkoníc) a bude odovzdaných množstvo cien. Okrem iného sa odovzdá aj bike Giant STP v hodnote 30 papekov, vidla Marzocchi a hŕba iných komponentov.

Termín pretekov je sobota a všetci vieme prečo… Po party v nedeľu by nikto nenastúpil do roboty a školy, a po party v piatok by nikto nenastúpil na štart… Takže po bedniach a osobnej hygiene na každého zavolá party zone plná dám, polnočná tombola s praktickými alko-cenami a pár mini-komponentami. Alko cien bude viac, lebo komponenty vlani iba zavadzali…

Tak PRÍĎ! LEŤ!! A NAPÁL TO AJ TY (napr.) DO TROJKY!!!

Pišta Č. – RIDE.sk

PS: Ako na Donovaloch, aj v Podkoniciach bude pri prezentácii (a v piatok od 12.30) možnosť poistiť sa. A tento raz to nebude chlap, ale slečna. ;)

PS: Pozorne si prečítajte propozície, je tam viac info.

PS: Prílohy:
Zoznam pretekárov s povoleným tréningom v piatok od 16 do 17.00h.:

Ženy
1 Šišková Katarína
2 Bošková Helena
3 Sojka Anna

Veteráni
1 Drábik Peter 3
2 Zemánek Roman
3 Kubíček Pavel

Hardtail
1 Červenka Michal
2 Králik Matúš
3 Hynčica Radomír

Hobby Full
1 Krizsák János
2 Tomša Petr
3 Vaško Marcel

Juniori
1 Mikulenka Martin
2 Paulovič Matúš
3 Kunášek Martin
4 Nováčik Peter
5 Laktiš Matej

Kategória: Muži
1 Polc Filip
2 Hynčica Vlastimil
3 Javorník Ján
4 Čep Pavel
5 Szecskay András
6 Čeman Štefan
7 Kozár Milan
8 Kotrla Patrik
9 Chytil Jaroslav
10 Pecho Luboš
11 Kotrla Michal
12 Gál Miroslav
13 Macák Peter
14 Štolc Martin
15 Baratka Martin