Finále Slovenského pohára 2004 Podkonice

4. septembra 2004 sa konal DOWNHILL Podkonice 2004 (Finále Slovenského pohára v zjazde). Počasie bolo super (čo je slabé slovo), pretekárov bolo rekordne (104), divákov kvantum (boli všade), trať rýchla (a prašná), rakiev málo a malých (oficiálne 9), party bola zverina (…). Zhrnutie: myslím si, že bola spokojnosť na všetkých stranách (pretekári, diváci, sponzori, médiá aj organizátori). Nejdem sem písať dlhý pokec, pretože tieto preteky bolo treba zažiť. Kto nebol, nech si myslí, čo chce.

 

Plagát dhp2004

Intro:
4. septembra 2004 sa konal DOWNHILL Podkonice 2004 (Finále Slovenského pohára v zjazde). Počasie bolo super (čo je slabé slovo), pretekárov bolo rekordne (104), divákov kvantum (boli všade), trať rýchla (a prašná), rakiev málo a malých (oficiálne 9), party bola zverina (…). Zhrnutie: myslím si, že bola spokojnosť na všetkých stranách (pretekári, diváci, sponzori, médiá aj organizátori). Nejdem sem písať dlhý pokec, pretože tieto preteky bolo treba zažiť. Kto nebol, nech si myslí, čo chce.

Po kliknutí na plagát dhp2004 sa otvorí v novom okne wallpapier 1024×768
F. Polc dáva Gumopušku
V. Hynčica na Lowflyeri
P. Čep style

Výsledky p. kategórií: 

- Muži: 1. Filip Polc, 2. Vlasta Hynčica (v SME napísali Žinčica, tak pozor na to! ;) ), 3. Maciej Jodko (PL), 4. Milan Kozár, 5. Michal Sliwa (PL)
- Juniori: 1. Pavel Čep (CZ), 2. Michal Kotrla (CZ), 3. Tomáš Pagáč
- Veteráni: 1. Pavel Kubíček (CZ), 2. Marek (Spiderman) Jurčík, 3. Andrej Maron
- Ženy: 1. Kata Šišková, 2. Anna Sojka (PL), 3. Helena „Dvojvlna“ Bošková
- Hobby Full: 1. Peter Gerši, 2. Tomáš Vendlek, 3. Dušan Kaniarik
- Hobby Hardtail: 1. Erik Chudý, 2. Peter Siekel, 3. Matúš Korytko
- kompletné výsledky nájdete tu…
Bedne Muži
Bedne Juniori
Bedne Veteráni

 

Bedne Ženy
Bedne Hobby Full
Bedne Hobby Hardtail – pozn.:
všetkých troch smädí naraz

Postrehy: 

- prihlasovanie na internete - pred pretekmi som mal trošku obavy, ako to bude prebiehať, keďže ani na jednom z pohárov v okolitých krajinách to ešte nikdy nebolo. Zistil som ale, že internetová gramotnosť pretekárov je na veľmi dobrej úrovni (alebo žeby to bola motivácia v dôsledku o 200 Sk zvýšeného štartovného v deň pretekov? :)Neviem.). Takže tu sú štatistiky: prihlásených na nete bolo 102, na štart z nich nenastúpilo 17, prihlásených v deň pretekov bolo 19. Ako malú srandu či odmenu za prihlasovanie na nete sme vylosovali troch výhercov štartovného zadarmo. Boli to Johny Cigánek, Igor Vitek a Peter Siekel.
- rakvy - najväčšie boli lopatka na 2x + rebro v podaní Ďura Barlu a kľučka Andrzeja Osuchowskeho (PL). Ostatné boli skôr light charakteru – zošívačky, odreniny a narazeniny.
- party – party people preukázali „zodpovednosť v ťažkých stavoch“, pretože bol „iba“ zboku zlomený jeden stôl a v sále neboli žiadne zvratky! :) Takže oproti predvlaňajšku bolo upratovanie sály oveľa príjemnejšie…
Osuchowskeho RB-čko – plech?

Budúcnosť:
Kadekto sa ma pýta, či bude dhp2005 (presnejšie s istotou hovorí, že sa teší na budúci rok). Neviem. Musím si vydýchnuť a rozhodnem sa do dvoch mesiacov, či niečo bude a čo… Kladná aj záporná odpoveď bude do konca roka na www.dhpodkonice.sk alebo v dhp mailing liste (ak ste sa prihlásili).

Záver:
Píšem to síce každý rok, ale teraz to platí opäť o niečo viac: KTO NEBOL, MOŽE ĽUTOVAŤ!!!! Možno to bude znieť subjektívne, ale naozaj to presne takto cítim: KEBY SOM EŠTE BOL PRETEKÁR, TAK BY SOM CHCEL NA TÝCHTO PRETEKOCH ŠTARTOVAŤ; KEBY SOM BOL DIVÁK, TAK BY SOM SA CHCEL ÍSŤ POZERAŤ; KEBY SOM BOL SPONZOR, TAK BY SOM ICH CHCEL SPONZOROVAŤ… a keby som bol nočný vták, tak by som sa chcel vybúriť práve na tejto party :)

Naľavo: zdvih popod ”vajcia” T. Pagáča. Fakt neviem, koho to už mohlo napadnúť… Napravo: v bufete nemali klobásu, tak sa jeden rider rozhodol ukázať tú svoju…Z tejto party mám oveľa viac fotiek (thanx p. Pagáč) ale aj keď mi možno nebudete veriť, tie ostatné som sa bál uverejniť.

Ak máte nejaké otázky ohľadom dhp, navštívte www.dhpodkonice.sk a vo fóre sa môžete naplno prejaviť. Prípadne, ak chcete mať najhorúcejšie info, prihláste sa do mailing listu (síce ho posielam zhruba raz za rok, ale vtedy, keď treba :) ).

Štefan Čeman – riaditeľ pretekov

Tu ešte machrujem s telefónom, ale o
dvadsať metrov neskôr ma skoro zbierali…

PS: Shit
Neodporúčam vám spolupracovať s nasledovnými „inštitúciami“: exorcist (menovite „dj´s“ Sandpaper, Good mood a Slaaw), Hifi caffe a RTV, pretože nedodržali dohodu s dhp.

PS: Poďakovanie
Chcem sa poďakovať celému organizačnému teamu (cez 90 ľudí!), bez ktorého by dhp2004 nebol taký, aký bol (ak neradi čítate zoznamy ľudí, preskočte zvyšok odstavca. Len aby ste potom neľutovali, lebo je tu aj niečo viac ako len mená :) ). Na poradí nezáleží, pretože každý bol rovnako dôležitý. Takže, ďakujem: pretekárom za účasť (hlavne F. Polcovi, V. Hynčicovi a M. Kozárovi, mojim ostatným kamarátom a bývalým konkurentom – napr. M. Jodkovi a S. Syrzisztiemu, divákom (potešilo ma, že prišli pozrieť aj F. Čillík a bývalé stars P. Drábik, Ľ. Pecho – na tieto ksichty sa nedá zabudnúť… A ešte repretréner T. Vrbovský), 25-tim zdravoťákom (MUDr. Erik Flaška, MUDr. Maruškovci, Horská služba Veľká Fatra (Ľ. Flaška a spol.), chlapi z Lyžiarskeho vleku Podkonice (M. Barla, J. Flaška, T. a M. Kmeťovci, M. Turčan, I. Valent), sestričky – dobrovoľníčky z Podkoníc (Ž. Očenášová, A. Slobodníková) + sanitkár a sestra z KÚNZ, speakrovi Marošovi Kovácsovi, ktorý neodmysliteľne patrí k dhp a časomeračom z VOS-TPK (Kotúč a Rampa…). Najviac ale ďakujem mojim rodičom, sestre Sizan, starkej a frajerke Livuške za najväčšiu pomoc a podporu. A aj za to, že keď sa so mnou nedalo rozprávať, tak ma neposlali do … . Ďakujem ešte J. Vrlovi, že mi kúpil poobede benzín do motorky, lebo bez neho by som nebol v pravý čas na pravom mieste. Ďakujem fotografom: M. Sanitrárovi, bratom Matulovcom, M. Kristekovi, p. Pagáčovi (za hot zábery z party) a aj ďalším, ktorí mi pošlú fotky (mailom na ceman@ceman.sk)… A ešte ďakujem Okresnému úradu Životného prostredia za všetky povolenia. Tu je zoznam ďalších pomocníkov: Ing. J. Chaban, A. Ulbrik, T. Forgáč, J. Kostúr, T. Kostúr, J. Chaban, M. Burian, manželia Beňovci a Patrášovci, M. Kukučková, P. Barlová, Ing. P. Slobodník, M. Flaška, DJ Shuffle (P. Vráb), E. Bittnerová, K. Kmeťová, J. a P. Očenášovci, Forgáčovcom (za otvorenie záhrady na dojazd), Barlovcom (za otvorenie záhrad pre prechod divákov), pískačom, šoférom, Policajnému zboru Slovenská Ľupča, … Všetkým ďakujem za ochotu, obetavosť, zodpovednosť, nezištnosť.

Tu je len malá časť organizačného teamu
… a aké by to boli preteky bez SPONZORov… takže ešte ďakujem Obecnému úradu Podkonice, firmám: Kopia Jamek, Profi Bike, Koprint, Euroweb, Just, Giant – Progress Cycle, Adrenalin, Via Carpathia, Stav Tip, NeRa, Montana Š. Dolina, Prox, BBB, MET, Hanuman, Shell, Benest, Moira, LivaBrate, Wap Alto BB, Autos Kmeť, Acerbis, KKGeneral, Kaufland, I.M.Partner, LEC, Kvety Galadík, Urbárske pozemkové spoločenstvo Podkonice, Autotechna, Autodoprava B. Kubiš, Nova-AZ, Slovakiachem SK – Cinol, Autodoprava Julitrans, Záhradná technika Kremnička, SURE-A. Za mediálnu podporu ďakujem AZTV BB, rádiu Regina a Lumen, „časopisu“ KamDoMesta, serverom pobox.sk, mtbiker.sk, extremebike.sk a bajkpark.com. Za záznamy v TV ďakujem TA3 (už boli) a STV (tento štvrtok medzi 18. a 19. h., repríza piatok).

PS: Súťaž
Vidíte týchto “letcov” a slečnu nižšie? Ak uhádnete otázku pod obrázkami, dostanete niečo od Adrenalinu – a možno to bude práve pusa od tejto promotérky, ktorá neúnavne dávala cez druhú jazdu každému pretekárovi tento nápoj… ;)

Ustál to? (Nie).
Ustál to? (Áno).
To vozidlo vzadu je tohtoročný hot seat.
Tento stroj bol schopný odťiahnuť na štart
až 17 riders na lane…

Otázka: 
Keby som bol v koži týchto “pilotov”, ako prvé by som si kúpil:
a. suspenzor
b. padák
c. nášľapné pedále
d. cyclocomputer (aby som vedel, pri akej rýchlosti s roznoženými nohami vzlietnem…)
e. pílku na kov (aby som rozpílil bike a už nikdy nejazdil)

Meno:
Adresa:
Odpoveď:

Losovanie bude 18.9 asi v krčme a víťazi budú vypísaní na www.dhpodkonice.sk 18.9.2004 do 22.00h..

2004 Podkonice

2004 Finále Slovenského pohára Podkonice

71 Photos