23.9 2006 Report DH Podkonice

Klasický úvod: dňa 23.9.2006 sa v Podkoniciach konalo Finále RIDE Cupu 2006… Pretekárov sa za ideálneho slnečného počasia zúčastnilo 139 zo všetkých krajín bývalého RVHP…

Preteky, podľa mňa, prebehli OK a všetci si dali, čo potrebovali ;) – niekto jump, niekto hlt prachu, niekto úraz (našťastie ich bolo len pár – Horská služba hlásila oficiálne 7, z toho väčší len jeden), niekto pivo na Koniciach či vynútenú pusu na party ;)

Najväčšej popularite sa tešil nový jump „Trojka“. Jazdci si okolo neho v piatok dosť poteoretizovali, ale v sobotu ho strielali ostošesť. Ale ani sa tomu nedivím, lebo pri takom kvante divákov sa bolo prečo hecovať. Alebo ho chlapi dali aby mohli byť frajeri na večernej party? ;) Neviem. Ale čo sa týka party: som rád, že som tam dlho nebol, lebo som aspoň nemal výčitky z tej zveriny (páni, nabudúce si dám záležať aby som vydržal do konca a potom sa fľaše, stoly a podobne nebudú rozbíjať po celej dedine len tak. Ok? ;) Zle sa to z pórovitého asfaltu zametá… a aj grcky sa v takomto teple zle oplachujú, lebo rýchlo schnú). Pár vinníkov (z pretekárskych aj z domácich radov) poznám a „podám“ si osobne :)

Ale opäť k veci: kompletné výsledky nájdete tu, vypichnem víťazov jednotlivých kategórií:

Finálové preteky: 
Muži: 1. F. Polc, 2. J. Javorník, 3. V. Hynčica, 4. V. Tichý, 5. P. Čep
Juniori: 1. M. Mikulenka, 2. A. Perin, 3. J. Kucharský
Veteráni: 1. T. Vrbovský, 2. M. Jurčík, 3. M. Suchomel
Ženy: 1. K. Šišková, 2. M. Stankociová
Hardtail: 1. T. Gagat, 2. P. Zlatoš, 3. M. Králik
Hobby Full: 1. M. Vaško, 2. P. Tomša, 3. T. Náčin

RIDE Cup celkove:
Muži: 1. F. Polc, 2. J. Javorník, 3. V. Hynčica
Juniori: 1. M. Mikulenka, 2. A. Perin, 3. M. Paulovič
Veteráni: 1. M. Jurčík, 2. M. Suchomel, 3. P. Kubíček
Ženy: 1. K. Šišková
Hardtail: 1. M. Králik, 2. P. Zlatoš, 3. T. Vendlek
Hobby Full: 1. M. Vaško, 2. P. Tomša, 3. T. Náčin
Kopletný rebríček nájdete tu.

Víťazi mohli vyhrať aj takéto ceny (aj ten Giant od Progress Cycle a bomberík od Bicykle šport Košice):

Na záver prvého a viac-menej skúšobného RIDE Cupu sa ho pokúsim zhodnotiť: myslím si, že sme si na high speed na Donovaloch luxusne zajazdili a že ste si na flying high v Podkoniciach tiež zgustli (štve ma, že som doma nejazdil, ale organizačných povinností bolo akurát dosť + bratislavské zranenia síce menej, ale stále bolia…).

Keď sa trošku zlepím, tak vybehne súťaž o pár zvyšných tričiek a tým opäť naštartujeme RIDE rozhovory, aby sme sa ako vlani cez zimu nenudili. Ale už viem, že sa dlho nudiť nebudeme, lebo už 20. januára 2007 “zabrúsime sneh” na prvom kole RIDE Cupu 2007 – na zimných pretekoch na Donovaloch :) Takže „GET READY TO RIDE“!!!

Pišta Č. - RIDE.sk

PS:
Ďalší pokec + foto nájdete na:
mtbiker.sk
podujatie.sk
bikemagazin.sk

Viac foto nájdete tu:
- ride.sk 1
- ride.sk 2
downhill.sk/node/1279
- QQ.sk
- darkside.szm.sk
- peto.xf.cz

PS: Ospravedlňujem sa pár jazdcom, ktorým sme hneď nevyhodili časy druhej jazdy, ale mohli by to prežrieť, lebo sa jednalo o úplne prvé fičanie na novej časomiere, ktorej potenciál je obrovský a využiť ho nie je hneď len tak.

PS: Ďakujem pretekárom a divákom za účasť, sponzorom za podporu, organizátorom za obetavú pomoc. Konkrétne:
Sponzori: 
Giant, Via Carpathia, Makita
Marzocchi, Profibike, OÚ Podkonice, KO-print, Kopia Jamek, Stavtip, Giro, BBB, Drevostavby Ursíny, Camelbak, Rann, Dolmar, T a T staving, Klimatex, LiBIKE, BB-Moto, Autodoprava Julitrans, Firma Randa, NeRa, LivaBrate, Dano, NOVA-AZ, Urbárske pozemkové spoločenstvo Podkonice, Autoskmeť, Essel.
Mediálni partneri: DOWNHILL.sk, MTBiker.sk, DoleKop.com, KamDoMesta.

Organizačný team: 
Barla Milan + syn, Barla Martin, Barla Juraj, Bittnerová Elena, Dobríková Anna, Flaška Ľudovít, Flaška Erik, Flašková Majka, Flaška Ján (s ktorým sme “bágrovali” skok), Forgáč Tomáš, Horská služba Veľká Fatra, Kostúr Ďuro, Kráner Andrej, Kukučka Michal, Lupták Rado (V3S), Maruška Július, Marušková Anna, Očenáš Jakub, Očenáš Peter, Očenášová Žaneta, Ondrejka Braňo, Patráš Michal, Plachý Michal, Policajný zbor Slovenská Ľupča, Turčan Andrej, Patrášová Viera, Patráš Milan st., Slobodník Dano, Slobodník Peter, podkonickí vlekári, duo Valent & Kostúr, Vráb Peter + Ria, Vráb Pavol + Alena, Vráb Shuffle Peter, Vrlo Ján, ďalej všetkým šoférom vývozných áut. Ďakujeme Forgáčovcom, že umožnili opäť prechod trate cez ich záhradu a obyvateľom “Stráne” za prechod popred domy, pánovi Farárovi a rodine Flaškovej, Očenášovej, Slobodníkovej a Gregorovej za prechod kábla cez a popred ich pozemky. A ešte tete Jozefke za fajné koláče a Inge Očenášovej za pomoc pri „nedeľnom upratovaní“ a všetkým, ktorí ochotne ponúkli pretekárom ubytovanie. A hlavne ďakujem celej mojej najbližšej rodine a frajerke Livuške. Bez tohto vymakaného teamu by sa tieto preteky nedali rozchodiť. Ak som niekoho zabudol, hlboko sa ospravedlňujem.